Абсолютне і відносне безпліддя – життя після діагнозу

Безпліддя – це стан організму жінки, або чоловіка, коли неможливе зачаття. Безпліддя не є захворюванням – це симптомокомплекс, який складається з декількох або одного захворювання з порушеннями репродуктивних органів. Розрізняють два види: абсолютне (невиліковне) і відносне (можна вилікувати).
Абсолютне безпліддя
При такому діагнозі жінки не здатні до зачаття і виношування вагітності, зумовлено це кількома причинами:
- аномалія органів малого таза;
- відсутність репродуктивних органів пов’язане з операційним втручанням;
Ці ж причини відносяться і до чоловіків.
Відносне безпліддя
У жінок і чоловіків присутні фактори, що сприяють першої стадії безпліддя, а саме:
- незбалансований і неправильний прийом їжі;
- фізичні навантаження або відсутні, або їх занадто мало, які потрібні для зміцнення організму;
- вплив поганої екології;
- постійні, сильні стреси;
- моральне виснаження, коли багато працюєш;
- запальні та інфекційні процеси в нижній частині черевної порожнини;
- патології матки, яєчників, і шийки матки;
- проблеми зі спермою (малорухливі сперматозоїди, їх недостатня кількість активних, або деформація сперматозоїдів);
- перегрівання мошонки у чоловіків;
- надмірне зловживання алкоголем, нікотином і наркотичними препаратами.
Коли людина хоче мати дітей, і приходячи на консультацію до лікаря дізнається, що у неї відносне безпліддя – вона може відчувати переживання, страх. Але при абсолютному діагнозі люди можуть прийти у відчай і абсолютний страх – адже це невиліковно.
Абсолютне безпліддя це не остаточний вирок насправді. Щоб стати батьками і обзавестися довгоочікуваною дитиною можна скористатися допоміжними репродуктивними технологіями – процедурою ЕКО і програмою сурогатного материнства.
Розглядають кілька варіантів ДРТ
- Коли біологічний матеріал можна отримати від обох батьків. Стимулюються яєчники для збору яйцеклітин у жінки, потім яйцеклітину запліднюють сперматозоїдами чоловіка безплідно і переносять, через кілька днів інкубаційного дозрівання ембріона, в порожнину матки майбутньої мами або сурогатної жінки.
- Коли не вдається дістати яйцеклітину у пацієнтки, тоді використовують донорську і запліднюють сперматозоїдами чоловіка безплідною. Виношує плід або сама жінка, або сурогатна мама.
- Сперма чоловіка не здатна до запліднення (підходить тільки сперма донора), але яйцеклітина дружини підходить для процедури ЕКЗ.
У разі, якщо неможливо отримати генетичний матеріал від обох батьків, можна усиновити дитину (тільки якщо пара усвідомлено прийняла рішення подарувати любов, і сім’ю сироті).
Не варто впадати у відчай почувши діагноз безпліддя – все можна вирішити і вибрати підходящий варіант для вирішення цієї проблеми.
