Часті питання про сурогатне материнство
Вас цікавить безліч питань пов’язаних з сурогатним материнством? Відповіді на найбільш популярні ми зібрали на цій сторінці.
- Які вимоги до сурогатної мами?
- Вік від 19 до 36 років; наявність власної здорової дитини, народженої природним шляхом; абсолютне психічне і міцне фізичне здоров’я; резус-фактор крові – позитивний; відсутність кесаревого розтину в анамнезі.
- Яка грошова сума виплачується сурогатній мамі?
- Середня сума винагороди для сурогатної мами коливається в районі 20 000 євро (приблизно 540 000 грн) – це сума, яку сурогатна мама отримає за весь період участі в програмі. У цю суму входить матеріальна винагорода для сурогатної мами – 13000 євро (якщо жінка виношує одну дитину) + доплата 3000 євро (якщо сурогатна мама виношує двійню). Більш докладно графік виплат можна подивитися на сторінці Виплати.
- Скільки часу має пройти після пологів?
- Не менше одного року, потрібно закінчити грудне вигодовування дитини і дочекатися відновлення менструального циклу.
- З якої країни батьки-замовники?
- В основному це Іспанія, США, Аргентина і Бразилія, так само є пари з Ізраїлю.
- Скільки часу займає підготовка до програми?
- У середньому підготовка займає до 3-х місяців, в залежності від результатів обстежень.
- Чому з негативним резус-фактором крові ви не берете для участі в програмі?
- Тому що в даному випадку може виникнути резус-конфлікт з виношуваним дитиною, у якого резус-фактор позитивний. Коли форма резус-конфлікту позитивна – виникає загроза внутрішньоутробної загибелі плоду, порушення роботи головного мозку, викидня на будь-якому терміні вагітності. Щоб застрахувати дитину від подібних проблем ми пропонуємо участь тільки тим жінкам, у яких резус-фактор крові позитивний.
- Чи можна стати сурогатною мамою після кесарів?
- Не можна, наявність кесаревого розтину в анамнезі є протипоказанням для участі в програмі, так як можуть виникнути ускладнення, як для сурогатної мами, а може і для плоду. Головний ризик – можливість розриву матки під час вагітності або пологів.
- Де повинна жити сурогатна мама під час програми?
- Під час виношування вагітності сурогатна мама може проживати у себе вдома зі своєю сім’єю, або ж на орендованій квартирі, яку для неї орендують батьки-замовники, або за попередньою домовленістю сурогатна мама може проживати разом з батьками у них вдома. Дане питання сторони узгоджують разом.
- Чи може сурогатна мама вносити зміни в договір?
- Так, в разі якщо вони оформлені в письмовій формі і з підписами сторін, а так само вносяться за взаємною згодою. Ознайомитися з договором можна на цій сторінці.
- Скільки разів можна бути сурогатною мамою?
- Сурогатне материнство в Україні регулюється нормативно-правовими актами, але вони не містять інформації про те, скільки разів можна бути сурогатною мамою. Тому необхідно враховувати вимоги до сурогатної мами, а так само той факт, що після народження дитини має пройти як мінімум 12 місяців, щоб повторно взяти участь в програмі сурогатного материнства.
- А програма сурогатного материнства законна?
- Звичайно, Сімейний кодекс України, який вступив в законну силу 01.01.2004 року, легалізував сурогатне материнство, в результаті чого українське законодавство стало одним з найбільш сприятливих в світі для проходження даного виду програм.
- Скільки часу займає підбір батьків-замовників?
- У більшості випадків, цей процес займає близько місяця, в той час як Ви проходите всі необхідні обстеження.
- Скільки дітей зазвичай виношує сурогатна мама?
- За законодавством України переносити можна до трьох ембріонів. Як правило, переносять не один, а два ембріона, щоб підвищити ймовірність того, що хоча б один з них приживеться. Тому в разі, коли спроба перенесення ембріонів пройшла успішно, 50% сурогатних мам виношують одну дитину і 50% виношують двійню.
- Чи можу я розраховувати на державну допомогу у зв’язку з вагітністю?
- Сурогатною мамі призначені тільки дородові виплати.
- Що буде, якщо батьки-замовники відмовляться від дитини?
- Такого випадку в нашій практиці не було. Взаємовідносини сурогатної матері і батьків регулюються договором і такий договір укладається відповідно до Цивільного Кодексу України. Після народження дитини батьки-замовники набувають усіх прав і обов’язків матері і батька відповідно до положень сімейного законодавства України. Але все ж передбачено, що в разі форс-мажорних обставин долю дитини (дітей) вирішують відповідно до чинного законодавства України. Сурогатна мама не несе відповідальності за рішення батьків і бути опікуном не може.
- З якої спроби настає вагітність?
- Найчастіше вагітність наступає з першої спроби, але бували випадки, коли завагітніти виходило тільки з третьої.