Цукровий діабет – ендокринне захворювання, що характеризується недостатністю інсуліну, порушенням обміну вуглеводів. Жінка з діабетом не може стати сурогатною мамою, тому що має високу ймовірність ускладнень при вагітності і пологах. Вона може скористатися послугами суррмами, щоб не ризикувати здоров’ям. Ті, хто вирішив стати сурогатною мамою, обов’язково обстежуються перед тим, як вступити в програму.
Аналізи, які здає сурогатна мама:
- загальний аналіз сечі;
- аналізи крові на ВІЛ, гепатит В і С, сифіліс;
- обстеження на інфекції: (герпес, уреаплазмоз, генітальний герпес, цитомегалію, мікоплазмоз, краснуху);
- аналіз крові на згортання та резус-фактор;
- аналіз крові на згортання;
- біохімічний аналіз крові: (АСТ, АЛТ, цукор, білірубін, сечовина);
- мазки на флору з уретри і цервікального каналу;
- флюорографія;
- цитологічне дослідження мазків з шийки матки;
- огляд терапевта і його висновок про стан жінки про відсутність протипоказань для виношування дитини;
- огляд психіатра;
- гінекологічне обстеження (перед кожною спробою індукції суперовуляції).
Вагітність і пологи жінки-діабетика можуть негативно позначитися на розвитку плоду, збільшується ризик виникнення вад і смертність. Тому рекомендується планувати вагітність, щоб за три місяці зачаття рівень глюкози в крові прийшов у норму (3,3-5,5 ммоль / л на голодний шлунок і 7,8 ммоль / л після прийому їжі). Жінки, яким вдалося стабілізувати рівень цукру до вагітності, менше схильні до ризику. Тому не варто планувати вагітність і використовувати засоби контрацепції, поки рівень глюкози НЕ нормалізується.
Медикаменти, які приймають діабетики, не рекомендують приймати вагітним. Тому дізнавшись про вагітність, необхідно відмовитися від них і перейти на сувору дієту або інсулін.